Duben 2013


E01 - Both Of Our Daughters ( Obě Naše Dcery )

27. dubna 2013 v 19:49 Season 5

Po nějaké době ve městě DOME se začínají věci vracet mírně k normálu, Kayla se stále pohřešuje a nikdo neví že se skrývá ve světě šamanů před Cecílií, od které jí pomohla utéci svou obětí, kamarádka Gizelle jménem Rukora.
Ve městě DOME bude začínat nový školní rok, což pro Oscara, Ellu a Dustina znamená rok poslední. Marion propadla a Gizzele se na studia vrací zpět takže bude s Marion v ročníku. Při zápisu na nový škoní rok se oběví na místě i Atas, na kterém na první pohled vidět že je Loutkou svého neznámého pána. Zapíše se také na poslední ročník a odejde zase pryč. Rau se také stále pohřešuje a od chvíle co Floxi ví, že Marion oběvila svou schopnost vlastnit zakázané Aury velmi ji hlídá a málo ji pouští z domu. Ella, Oscar a Dustin se dohodli s chlpcem z Elity Zaynem, že budou špehovat své podezřelé rodiče aby přišli na kloub jejich tajemství.
* :OOO *
Do města Dome na víkend přiletí z Paprsku také Shay, která do Domu musí pracovně něco zařídit, schází se s Floxi a Samanthou na kávě a povídají si. Shay vypráví jak se Dylan dal na architekturu a Samantha zase líčí jak Kroffi trpí pocity uzkosti od doby co vyšlo najevo že její drak Tesák je jaksi nyní kostěným drakem Felixe.
U celého rozhovoru je přítomná zmatená Marion. Floxi se rozpovídá o tom, jakými schopnostmi oplývá Marion nyní a že se jí podařilo zjistit, že však jednu velmi zásadní Auru, které se Floxi zbavila jako první Marion nevlastní.
Tou Aurou je Aura temnoty!!! A Floxi řekne že se obává, že právě tato temná Aura se probudila v druhorozené dceři RAU! Tato myšlenka Marion vyděsí.
***
Zatím se Oscar a Ella a Ellina sestra Nina pokouší špehovat otce Elli a Niny. Který si to míří z města někam pryč. Následují ho Oscarovým autem. Nina si všímá jak cokoliv Ella řekne, Oscar odslouhlasí a začíná na to nemít ( ale není to tak podstatné bře je vedlejší postava ). Špehují otce až do malého města nedaleko Domu do Kouzelného Hradce!!
Míří do jakési budovi, jelikož Ella a Oscar kouzlí, zneviditelní se všichni 3 a jsou za ním.
Dusrtin s nimi nešel, připravuje totiž svůj dům na návrat jeho obou rodičů! Kteří se mají vrátit zítra!
Ella, Nina a Oscar dojdou do místnosti kde je mnoho počítačů a techniky. Jsou stále zneviditelnění. Pomocí telekinéze slyší za druhou zdí Ella a Nina svého otce jak se baví s rodiči Dustina!!! Jako by se z někoho snažili vymámit nějaké informace ... A když je nedostali rozhodnou se osobu zabít. Ella, Oscar ani Nina nevěří tomu co právě viděli.
Dohodnou se že stáhnou DATA ze všech PC a Ella jde zatím špehovat svého otce s Dustinovými rodiči do jiné místnosti. Kde opět z někoho tahají info. Hlas jim řekne " je to v letišti, skřínka 152" a tak ještě zneviditelné Ella na nic nečeká a běží do Oscarova auta a rychle jede na letiště. Nina a Oscar zatím dokončují stahování, ale už začínají být vidět a jen tak tak se jim podaří vypadnou ven. A přenést se zpět do Domu, ovšem bez Elly která si to šine na Domské Letiště.
***
Mezitím Dustina doma navštíví šamanský a ovládaný Atas, a dají se do řeči, Dustin se snaží působit na city, protože dobře ví, že praví Loutkař ho přes Atasovo těo slyší. Říká že Atasovo tělo zemře, protože Atas je nemocný, a tím že loutkař stejně ztratí loutku tak at ho nechá jít. Loutkař evidentně nesouhlasí a Atas říká Dustinovi, že pokud nyní nebudou věci na škole podle jeho, tak někoho zabije a odchází.
***
Shay, Floxi, Samantha a Marion které u kávy řeší Temnou Auru Rau napadne aby Marion navštívila Tylera, protože Floxi si moc dobře pamatuje že Tyler byl temnou aurou v mládí polapen a ztratil kontrolu. Samantha si to pamatuje také, protože ona byla ta, kdo ho z toho i přes kruté boje dostal, Floxi byla ta kdo ho dosta do toho, ale tenkrát to bylo pro dobré krycí učely, který vyšli najevo až později v celé otázce s démony a tak dále. Ovšem Rau se s Temnou AUrou pravděpodobně narodila a projevila se jí až teď situace se zdá být závažnější!! Marion říká že Tylera navštíví, když v tom u Floxi někdo zazvoní!
Shay jde otevřít a ve dveřích stojí mladá sympatická dívka ve věku Marion :) a usmívá se na ni.
Představí se jako Izabella, ale přátelé jí říkají jen Bella. A říká že hledá paní Floxi Elldow.
Nakonec vyjde najevo hrůzný FAKT !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Izobella tvrdí že je adoptovaná, a že její matka by měla být SHAY!!!
Shay však ví že porodila jen jedno dítě než se ho zřekla!!! .... Krevní testy nasvětdčují tomu že dívenka Bella je vskutku dcerou Shay!!! Kdo potom aby byla Trixii? Kterou ted dlouho nikdo neviděl!!! Marion říká že je s Trixii v kontaktu na sociálních sítích, když se však podívají, Trixii jakoby ze všech sítí a profilu zmizela! Izobella říká že své biologické rodiče mohla hledat až ted, protože jí zemřeli ti se kterýma byla celý život, matka před 5 lety, otec minulý týden!
Prý žili celý život jen na vesnici a jmenovali se Cecílie a Deris Hospodářínkovi. Na to nikdo nemá!! A všichni jsou paranoidní. Bella se tváří že v tom nevidí nic divného! .... Po dlouhé dizkusi se myšlenky utřídí asi takhle.
Po porodu Belly, se dva obyčejní lidé (elementi) narozeni jako Barbara a Peter, po svatbě Hospodařínkovi, přejmenovali z ničeho nic na Deris a Cecilie, dojde jim že z nich někdo (nejspíše Cecil) udělal loutky, které tak mohi vychovat Shayinu pravou dceru. Kdo je pak ale Trixii? Špeh Cecílie?
Shay vezme nakonci dne Bellu a i s tím že potencionálně může být Bella loutkou si jí vezme domů do Paprsku !!
Sam a Floxi řeší pak ještě velmi dlouho celou situaci. Proč Trixii unesla Rau? Aby se pak dostala blíže k osttaním dětem? Získala na ně informace? A jako neviditelná vypadla??
Marion večer navštíví Tylera, na kterém je vidět že je ustaraný o Kaylu. A ten jí řekne že většinou lidé s temnou Aurou se uchytí temného předmětu kde svou sílu schromaždují, (Tyler měl tesák) zbavit se tohotu předmětu by mělo pomoci.
Marion poděkuje a mizí.
***
Ella na letišti ve skříni, našla RUBIKOVOU KOSTKU a rychle mizí domů, akorát vidí jak na letiště dorazil její otec!!!
Když dojede domů, je tam její opilá matka, Oscar, Nina a chlapec LIAM ( LIM-CHA ), který je šaman léčitel a nikdo se o něj nestaral (DUSTIN), tak ho Ella ubytovaa zatim u nich v prádelním koši :))
Ella poví Oscarovi a Nině co našla a kostku složí! Oscar jí to zakazoval bře se bál aby složení kostky nezpůsobilo něco zlého, když jí Ella složí, v místnosti se vše začne točit jako by snad něco odpečetila!!!!!! Otec se však vrací tak proces nedokončí a kostku zase rozloží. Oscar a Nina jenž stáhli data vše davají dohromady, ale chce to po nich heslo, takže zatim kromě kostky mají hovno. Třeba Dustinovi rodiče mu nelžou? Vážně jim jde o artefakty! ... Jenže za jakou cenu? :OOOO
***
Felix který se v bývalém Riorově sídle skrává před nenávistnými lidmi se s Coudym a Drakem rozhodne zjistit co všechno ještě mohl vyvolat Riorův lektvar a rozhodne se prohledávat okolní hrobky, ale nic nenachází .....
***
Kayla pobíhají ve světě šamanů a tamnějšími mokřady, potřebuje jídlo jak sviň, a taky tampony a mp3 :X
nemá ani jedno :D a tak loví šamanské psoveverky! A potká zase tajmného pedofilního stařce který na ní tak vlídný a říká že je na její straně ať ho vyslechne. Kayla nechce, ale pak jí nic jinýho nezbývá. Stařcovi informace jí dostanou!!!
Dozvídá se od něj že její bioogickou matkou je fenixí žena Siobhan, a že stařec byl u Kaylina porodu. A že když Kayla v sobě oběví fenixe bude moct odletět a snadno se pohybovat mezi světy, jako muže její matka, že i to je důvod proč ona muže snadno zabít Cecilii!! Kayla na to nemá a neví jak probudit fenixe, ještě se dozví informaci, že stařec však neví kdo je její otec a že by měla mít Kayla biologické sourozence, bratra a sestru, oba starší! :OOOO
****
V poslední scéně která se odehrává kdesi v lesích daleko za Domem vidíme RAU ovládnutou temnou aurou jak jí zastaví TRIXII!!! A nabízí ji spolupráci v zabíjení lidí!!! Rau která je pod temnou aurou je pro jakékoliv zabíjení a kort když jí ještě Trixii (jakoby byla připravená) nabídne Temný Nehet! Kde Rau soustředí pak svou temnou energii!
Rau si tedy stoupá k Trixii a je vidět že jsou na stejné straně. Trixii se v duchu zamyslí a říká si, "matko měla bys radost" obrys její matky který si představuje však mluví jasně...
Trixiina matka nebya nikdy SHAY, ale CECILIE!!!!
*
Byla celá uloha Trixii v minulém roce jen Cecilina hra?
Je Izobella loutka?
Kdo jsou Dustinovi rodiče, a otec Niny a Elly atd.?
Dostane se Kayla brzy zpět na povrch?
Jsou Marion s temnou sestrou a Dustin s ovládaným BFF hodně v prdeli? --- ANO!
Najde Felix další střípek z Riorovi hádanky?
Gizelle a Trixii jsou sestry! Ovšem otec jiný ... Gizellin otec byl Deris, Trixiin je neznámí...
A ano Trixii nahrala rituálem že má molekulární auru..... Bella však říká že jí se neprojevia za život aura žádná..
SEASON 5 E 01 - Both Of Our Daughters
Promo Photos 4 "the End of Season 4"

14. dubna 2013 v 11:09 Next

Kayla Ironel


Gizzele Ausburn


Marion Elldow


Ella Pure


Atas Elldow


Felix Fores


Dustin Speedy


Oscar Goodman

E21 - True Queen Can't be Easy Killed ( Pravou Královnu není snadné Zabít )

13. dubna 2013 v 22:39 Season 4

- Rior konečně předává Felixovi dokončený lektvar a ujišťuje ho, že to bude v pořádku. Když to vypije, tak první co se stane je, že Rior umírá !! Felix běží hned za Ninou, aby se ujistil, že je v pořádku. Nina předává Felixovi zprávu od Riora. Tam se dočte, že lektvar způsobí hned několik věcí, třeba jako právě Riorovu smrt. Ve sklepení tam pak společně našli kostěného draka, který vznikl ze Špičáka. Felix tedy na něj s Ninou hned naskočí s tím, že nejdříve odveze Ninu a pak najde ostatní.
- Dustin konečně říká Atasovi, proč je tu Liam a Atas je z toho velmi překvapen. Má to ovšem háček... Na jeho léčbu je potřeba jedna šamanaská oběť.
- Atas, Marion, Dustin, Gizzele, Oscar, Ella a Liam. Tato skupina je konečně odhodlána jít zpět do Dome a následně vymyslet, jak najít Kaylu, když v tom se Oscar ozve, že ví o někom, kdo má odpovědi na mnoho otázek. A to sice profesor žijící v Etyle. Tak se tedy teleportují tam a dorazí do školy do jeh kabinetu. Osoba na kterou začnou mluvit je však podivný tvor! . Atas přetáhne Gizzele, která omdlí a společně s Oscarem opustí místnost. Podivný tvor se také vypařil.
- Dojde jim, že Oscar byl ovládaný Atasem, stejně jako Prsteňour kdysi Zainem. Gizzele jim, když se probudí telepaticky poví, co jí Kayla řekla ve skutečnosti. Marion se opět začíná cítit k tomu všemu divně a snaží se spolu s Patronem přijít na způsob, jak z toho ven. Všichni mají veliký strach a neví co mají dělat. Marion pak využije svou tlakovou moc a rozbije zeď, v tom se však zjeví tvor a polapí Dustina a zmizí s ním. Všichni sou vyděšení a Marion se náhle začne soustředit a vrátí čas o minutu zpět!!! Konečně jí to došlo!! Má ve skutečnosti aury všechny, které byly zakázány!! Mezitím přesně tohle vypráví Floxi ostatním rodičům
- Marion teď už ví, že to nesmí prorazit, jinak to zase někoho vezme. Nakonec společně vymyslí plán. Nejdříve použijí mlhu aby tvor neviděl a následně prorazí okno ze kterého jde sluneční svit, vše díky Marion a rychle oknem ven. Během té doby uplynuly 2 dny!! Po Atasovi a Oscarovi však ani stopy.
- Po chvilce za nimi přiletí Felix a je rád, že jsou v pořádku. Lidé se však rychle dostanou až k Felixovi a chtějí ho zadržet. Felix je z toho smutný, stejně jako ostatní, ale všichni dobře ví, že Felix s nimi zůstat prostě nemůže.. Lidé ho odsuzují, dokonce se mezi skupinou ozbrojených lidí objeví i Victor.
- Oscara na Atasův rozkaz naložili sucuby a doletěli k Zainovi ! Ten ho vzal do baráku a představil tam šamanku, která mu zabila jeho loutkaře!! Teď už jen hraje ovládlého před Atasem! Měl z něj teď pomocí této šamanky ( ta zde ve skutečnosti není, jen pomocí rituálu je tu její část) udělat šamana a tím další loutku, ale teď má Zain jiný plán.
- Vypráví mu o tom, jak byl od začátku už členem elity a že měl na vše dohlížet a také měl zjistit pravou identitu jejich rodiny. Luciiny rodiče, který z ní udělali šamanku nemohli být její pravý rodiče, jelikož by byla ona šaman a tím do té doby, než se stala loutkou nebyla. Její skutečné rodičee zřejmě ani nezná, ale jsou do něčho zapletení spolu s rodiči Dustina, mrtvou matkou Oscara a otcem Kayly !! Neví přesně o co jim jde, ale něco v tom je!!
- Kayla ve světě šamanů musí jít splnit úkol zadaný Derisem. Pomocí jedné šamanky se dostane Kayla až do místnosti, ve které Cecilie spí. Šamanka mezitím zaměstnává Ceciliinu třetí ochranku ( stejně jako byl Deris a kamarádka Gizzele)
- Kayla dostala od Derise oštěp, který patřil samotnému Vincentovi a tím jí má probodnout. Ona se na to ovšem nezmohla Ceicilii když měla příležitost.. Není vrah, ba naopak má velice laskavé srdce a ani když si vzpomene na vše, co Cecil provedla... Cecilie se pak ale už probudí. Kayla jí podá oštěp a řekne jí, ať to ukončí když chce. Cecilie se vysměje a Kaylu probodává !!!
- Jak dopadne 4. serie ?
Je Kayla mrtvá ?
Bude Felix odsouzen k osamocenému životu ?
Je Atas nevratně pryč ? A cítí ještě vůbec něco ke svým nejbližším ?
Ovládne Marion všechny své aury ?
Zachrání Gizzele svou kamarádku ?
Najde Dustin šamana, který by se pro Atase obětoval a přivede zpět Luciu ?
A co budou dělat Ella, Oscar a Dustin s jejích rodiči ?
- Je Rau kráva ?
- Je Trixii důležitá ?
Něco z toho v příštím díle a něco ne !

E20 - Thanks for My Name ( Díky za Jméno )

13. dubna 2013 v 19:11 Season 4

- Dustin se po dlouhé době konečně dostává spolu s Lim-Chou, kterého přejmenuje na Liama, pryč ze světa šamanů do Mezisvětí. Tam Netrvá dlouho a setká se s Gizzelle, Oscarem a Ellou. Když se Gizzelle dozví, že z její nejlepší kamarádky Rukory udělala Cecilie otroka tajemného srpu, dost jí to rozhodí, ale Dustin jí řekne, že jí s tím pomůže jelikož se on sám bude muset později vrátit pro Luciu a vrátit Liama. Ella a ostatní se zeptají přízračných na nápad s dýkou a oni odvětí, že než se sem oni zase vrátí, tak tuto možnost zváží.
- Kayla tráví delší čas se stařenou, která jí přislíbí pomoc od jistého mmuže. Tím mužem je nakonec Derris, který byl zrazen Cecilii a nyní má v plánu se pomocí Kayly pomstít. jen oni totiž teď ví, kde se Kayla ve skutečnosti nachází. pak Kayle nařídí, aby pomocí Gizzele zamaskovala stopy a tak tedy udělá. nesnáší ovšem ten fakt, že je u Derriese, kterého tak moc nesnáší. To mu dokonce dá jasně najevo a jedinou pochvalou pro něj bylo její jméno.
- Marion se v sektoru setká s Atasem a řekne mu, že ví o jeho nemoci přes Oscara a Ellu. Atas je tím zaskočen, ale nechce to nijak víc řešit. Naopak on sám se ptá na Dustina a na to, proč si Marion myslí, že se mu nesvěřil. Marion říká, že mu to chtěl říct, ale bál se jeho reakce. Marion se učí pomalu kontrolovat sonické vlny a spolu s Patronem se snaží přijít na to, proč se jí to děje. Marion začíná tušit...
- Pětka se dostává z mezisvětí na povrch do sektoru a naráží tam na Atase. Atas se tak po dlouhé době setkává s Dustinem. začínají řešit co všechno se stalo a Atas je pak posílá ještě k Marion. Jsou všichni spolu a teď už jen potřebují najít Kaylu. Dustin říká Atasovi, že ví, že je šaman, že se musí vrátit pro Luciu, ale proč zde je Liam, si zatím nechává pro sebe.
- Gizzellin hněv vůči své matce díky své kamarádce ohormně vzrostl.
- Liam jim řekne, že Cecilie použila tzv. Návyk, což znamená, že oběť ( Rukora) se spojí se srpem a používá ho v rozkazech Cecilie.
- A Viktor ten tu zase jednou nebyl.

E19 - Patron & Sickle ( Strážce a Srp )

13. dubna 2013 v 19:07 Season 4

Marion nahoře v sektoru narazí na svého patrona, kterého má skrytého ve své hlavě, stejně jako to měl její otec. Patron je její strážce a má jí pomoci projevit v ní všechny nezakázané aury, aby byla mocná. Místo toho však Marion vyšiluje a projevuje se u ní něco jiného, vyšle několik sonických vln, omylem i na Kaylu, která vlny přirovná k dunivému koncertu a pro bezpečí opustí Marion. Kayla setká s Atasem, myslí si, že je zlý a šamanský, ale je to zrovna fakt pravý Atas. Pokecají a ona jde dál, pro případ že se v něm probudí šaman. Lidi ze školy v městě DOME pod vedení studentky Chelsea vytvoří petici, aby Kayla a ostatní mohli studovat dál a nepropadnout zbytečně, protože studenti chápou důležitost Kayliny mise. Trixie ve městě Dome jejich petici podpoří.
V průběhu toho, Kroffi zjistí že její drak Špičák zmizel. Volá Samanthě a ta zjistí, že jde o nekromanckou magii a drak byl nejspíše unesen. Po Felixovi neustále pátrá jeho otec Dylan s manželkou Shay a jeho matka Caroline s novým přítelem, panem Podnikavým Pytláčínem, který ji sehnal tučňáka Pričulín Pručulín Tučín :-)
Felix mezitím na Riorově hradě, položí otázku Riorovi, proč unesl Ninu. Rior řekne, že chtěl upozornit na svou moc, a nenechat se zastrašit tím, že Samantha odhalila to, že jejich slabinou jsou Druidíci ve větším počtu. A také Rior dokončuje lektvar.
Ella s Oscarem a Gizzelle přišla s nápadem, že by bylo dobré kdyby se zmocnili Dýky která ovládá Přízraky. Aby nepadli do špatných ŠAMANSKÝCH špinavých špindírních ručiček!! :O
Rau se opětovně pohádá s matkou Floxi a chová se k ní opravdu zle, protože ji Floxi vězní, ale Rau je fakt fracek. Floxi nadále uklidňuje rodiče Elly a Oscara, že vše bude ok a vše projednává se Sam.
Kayla která jde sama sektorem 66 ucítí přítomnost cizích šamanů, zjeví se jí stařena a praví, že na ní jdou šamani ať jde Kayla s ní a Kayla váhá... ale nakonec ze strachu z šamanů se k ní přidá a stařena ji kamsi přenese ...
:OOO

E18 - Mother ( Matka )

6. dubna 2013 v 15:10 Season 4
- Šestice se portne k sektoru a Ella, Gizzelle a Oscar se vydávají do něj. Ostatní tři mají čekat venku. Gizzelle a ostatní se dostanou poměrně snadno až do mezisvětí, kde se setkáavají s Přízraky a získávají první informace o Dustinovi a o celé situaci
- Marion se jde prospat a Atas se začne chovat ke KAyle velice podivně což Kaylu děsí a tak se snaží vzbudit Marion, to se jí však nedaří a začíná trochu vyšilovat. Marion se pak náhle probere pomocí divného hlučného impulzu v její hlavě který ucítí i usínající Kayla. Vyráží se projít ven ze svého stanu a nakonec Atas svou lstí dostává Kaylu do sektoru, odkud se nemůže bez prstenů dostat. A tak tam jsou všichni tři uvězněni.
- Dustin s Luciou si najdou poblíž školy léčitelů skrytý příbytek. V noci když jde Lucia sehnat jídlo, narazí na holku jménem Mil-cha a ta jí informuje o svém bratrovi Lim-cha, který jim pomůže. Dalšího rána k nim oba příbuzní přijdou. KDyž si pak Dustin jde promluvit s Lim-chou, zaútočí na školu a vesnici poblíž tajmná holka se sprem a všechny je povraždí. Dustin je z toho vyděšen a navíc neví kde je Lucia. Po nějaké době se s Dustinem a Lim-chou setkává Mil-cha a má pro ně prsten Lucii. lucia prý vzkazuje, aby teď odešli oni dva a až půjde Lim-chu vrátit, připojí se zpět Lucia. Dustinovi tedy nic jiného ani nezbývá.
- Rau je nadále zavřená ve svém pokoji a pokřikuje nadávky na svou matku. Floxi telefonuje později s Caroline a ukazuje se, že ona se svým přítelem spolu s Dylanem a Shaye pátrají po Felixovi. Floxi se obává podivné kletby, kterou v sobě Rau nejspíše má.
- Trixii mluví s její zaměstnavatelkou a domovnicí o tom, že u ní bude muset pár dní nechat svou mladší sestru, jelikož u majitelky budou deratizovat. Trixii s tím nemá problém, protože vše živé, chce sbalit.
- Felix v hradě Riora poslouchá rozhovor Riora s Shioban, kde se Shioban svěřuje Riorovi o tom, že ona je matkou Kayly a proto jí na tomhle všem tak záleží, chce totiž svou dceru ochránit!! Dále zjistíme, že Kayla má nejspíše příbuzné:O
- Důležitá je také veliká neviditelná sova, která celou epizodu provázela Dustina s Luciou.
- Viktor v této epizodě nebyl, jelikož je přespříliš důležitý, stejně jako Sugar v Glee.